Test Specialist Teamquest

  • Toruń, kujawsko-pomorskie
  • Stanowisko: Nie podano
  • Region: kujawsko-pomorskie
  • Branża:
  • Kraj: Polska

Our client is one of the leading European developer and manufacturer of standard-setting fiber-to-the-home (FTTH) CPE solutions. The company develops and delivers products with superior design, quality and performance. They are committed to providing fibre-optic network operators with tailor-made, flexible and cost-effective solutions that meet individual requirements. Currently they're looking for Test Specialist.

Wymagania:

  • Design and execution of test strategies and test plans based on customer requirements
  • Development of test scenarios and test cases
  • Estimation, creation and execution of Linux-based software tests
  • Close cooperation with all teams within the R&D department

Dodatkowe atuty:

  • ISTQB certificates
  • Network certificates e.g. Cisco CCNA
  • Experience on similar position
  • Understanding of test automation concepts
  • Knowledge of scripting languages: Python, Bash etc.
  • Continuous Delivery process knowledge

Oferujemy:

  • An interesting and challenging job, where you will work with new technologies, latest trends in telecommunication, in the team of IT professionals
  • Young work environment with informal culture
  • Flexible working hours
  • Permanent contract after trial-period
  • Competitive salary and additional benefits: lunch subsidy, private medical care, sport & culture subsidy, integration events, etc.

Obowiązki:

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.

TeamQuest został wpisany do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 11118.

Szukasz pracy jako Test Specialist

Przeglądasz ofertę pracy na stanowisku: Test Specialist w miejscowości: Toruń. Śmiało Aplikuj! Sprawdź również inne dostepne ogłoszenia o pracę z firmy Teamquest lub Aplikuj na oferte pracy Test Specialist Możesz także skorzystać z naszej darmowej wyszukiwarki ofert pracy dla programistów

Zachęcamy do złożenia Aplikacji na stanowisko Test Specialist, praca w Toruń dopasowana do Twoich wymagań.Teamquest praca.

Informacje o pracodawcy

Teamquest

Praca Test Specialist, Toruń

Inne ogłoszenia pracodawcy

Autor / Copywriter bloga o tematyce IT

Toruń, kujawsko-pomorskie

Mid/Senior iOS Developer

Java Lead Developer

C++ Developer GPU DB

DevOps Azure

Praca w mieście

Warszawa 3329
Wrocław 1354
Kraków 1338
Katowice 891
Poznań 681
Gdańsk 542